2017 yılında Manisa Akhisar da kurulu tesislerimizde. beyaz eşya, inşaat, aydınlatma, mobilya ve dekorasyon sektörüne camlar üreterek hizmet vermeye devam ediyoruz.

Üretim

Home Üretim
Akhisar Cam ve Metal

Üretim Hatlarımız

Fabrikamızda en son teknoloji ile toplam 8 farklı üretim hattında üretim yapılıyor. Akhisar Cam fabrikamızda üretimi tamamlanan ürünler, özel kağıt ambalajlar ile metal veya ahşap kasalar ile güvenli olarak sevk edilmektedir. 

Kesim Hattı

Elmas uçlu kesim hattımız ile istenilen kalınlık, ölçü ve şekilde tüm camların kesim işlemini yapıyoruz.

Rodaj Hattı

Bu aşamada cam kenar ve köşelerinin el kesmemesi, kesik gibi nedenlere sebep vermemesi için perdahlama ve sonrasında kurutma işlemleri yapılır. 90˚ ve 45˚ eğimlerle perdahlama işlemine düz rodaj, yay biçiminde perdahlama işlemine ise C rodaj denir. Kabin camlarında düz rodaj tercih edilmektedir.

Delik Delme Hattı

Camın istenilen çap ve koordinatlara uygun olarak standart havşalI delinmesi işlemidir. Fabrikamızda yapılan delik delme işlemi bilgisayar destekli CNC makinelerde hata payı ±0,2 mm seviyesinde tutularak otomatik olarak yapılır.

Temper Hattı

Yatay hat üzerinde camın dış yüzeylerine basınç gerilimi, ortasına ise dolaylı bir çekme gerilimi kazandırmak için ısıtma ve soğutma aşamalarını içerir. Camın dayanıklılığını ve ısıl gerilimlere karşı direncini artırır. Ürünlerin hacmini, kimyasal yapısını, renk ve berraklığını değiştirmez.

Serigrafi Boya Hattı

Temperleme işleminden önce cam üzerine serigrafi baskı yöntemi ile çeşitli renklerde boya uygulayarak üretim yapmaktayız. Serigrafi baskı çizilmeye ve bozulmaya karşı yüksek direnç gösteren emaye boyalarla yapılır.

CNC Hattı

CNC işleme, projeye uygun olarak camın kenarının veya yüzeyinin, istenen desen veya şekle göre, bilgisayar destekli makine ile işlenmesidir. Standart dışı şekillerin kenar işlemesi, parça çıkarmalar ve şekilli kesimler yapılır.

Water/Su Jeti

Delme ve kesme işlemlerini CNC hassasiyeti ile gerçekleştiren su jeti özellikle endüstrinin, dekorasyonun ve her türlü tasarımın vazgeçilmez üretim aracı haline gelmiştir. Kesim işlemi 3200 bar basınçlı su ve özel kum karışımı ile yapılmaktadır. İşlem sonrası rodaj işlemine gerek yoktur.

Temiz Oda ve Film

Temperli camların 100 mikron kalınlığındaki şeffaf görünümlü veya renkli film ile kaplanması işlemidir. Firmamız için çok avantajlı bir hattımızdır. Sektöründe öncü firmların onaylarından geçerek hedeflerimizi büyütmeye başladık. Özel filtreler ile dışarıdan toz girmesini engelleyerek ortamı tozsuz hale getirip TEMİZ ODA oluşturuyoruz.